Menu Zavřeno

Prodloužený víkend v Barceloně

Barcelona, metropole Katalánsku na severovýchodě Španělska je oblíbenou destinací na prodloužený víkend. Dva až čtyři dny jsou na objevování Barcelony dostačující. Dává smysl, že je Barcelona tak oblíbená, protože nabízí příjemný mix památek a výborného jídla a pití. Světově proslulá katedrála Sagrada Familia samotná je obrovské lákadlo. K tomu si připočtěte koupání v moři a příjemné počasí téměř po celý rok a máte jasný důvod k návštěvě Barcelony.

Co v Barceloně navštívit

1) Gaudího architektura

S Barcelonou je samozřejmě spjaté jméno katalánského architekta Antonia Gaudího, který pro město navrhl několik staveb. Gaudího styl je velmi specifický, a tak jeho díla fascinují návštěvníky z celého světa. Níže je několik míst, která byste určitě neměli minout.

Katedrála Sagrada Familia

  • Jedna z nejnavštěvovanějších památek Španělska. Na stavbě se pracuje již téměř 150 let a není ještě dokončená. Figuruje na seznamu UNESCO. Vstupenky můžete koupit online a momentálně začínají na 38 Euro.

Parc Güell

  • Rozlehlý park plný Gaudího děl, taktéž zapsaný v UNESCO. Vstupenky začínají na 10 Euro.

Casa Battló

  • Budovu najdete kousek od Placa Catalunya, je zapsaná v Unesco a je možné jít na prohlídku.  Ceny vstupenek začínají na 35 Euro.

         Mezi další Gaudího budovy patří například Casa Calvet, Casa Milà nebo Casa Vicens.

2) Čtvrť Barri Gotic a Vítězný oblouk

Historickou gotickou čtvrť můžete prochodit křížem krážem a narazíte při tom například na barcelonskou katedrálu, baziliku Santa Maria del Pi či Església de Sant Jaume. Ve čtvrti je spousta kaváren, tak se můžete usadit v nějaké u kostela či katedrály a užívat si výhled. V blízkosti čtvrti se dá prozkoumávat zdejší velké tržiště Mercado de La Boqueria.

Při brouzdání po městě, po cestě do historické čtvrti Barri Gotic nebo třeba po cestě na pláž určitě narazíte na vítězný oblouk Arc de Triomf.

3) Kopec Montjuïc

Pokud chcete mít výhled na celou Barcelonu, vyjeďte autobusem ke hradu Montjuïc a projděte se po hradbách. Nedaleko hradu je také možné se dostat lanovkou, jízda lanovkou je sama o sobě zajímavý zážitek. Lístky můžete koupit zde, cena za zpáteční jízdenku je momentálně 14.20 Euro.

Kromě hradu můžete na kopci navštívit také areál, kde se konaly letní olympijské hry v roce 1992. V areálu jsou bazény Piscines Bernat Picornell, které se využívaly během olympijských her a nyní slouží k běžnému plavání a koupání. V areálu naleznete též fotogenickou komunikační věž Torre de comunicaciones.

4) Pláže

Jestliže jste v Barceloně v létě, určitě vás napadne se jít vykoupat. Barcelona nabízí městské pláže, počítejte ale s tím, že na pláži je to hlava na hlavě a voda není obzvlášť hezká. Na druhou stranu, je to blízko od centra a den na pláži přijde vhod. Spousta dalších pláží je i ve vzdálenosti do dvou hodin hromadnou dopravou od Barcelony, takže je určitě možné si udělat jednodenní výlet.

5) Camp Nou

Fotbalové fanoušky bude nepochybně zajímat proslulý fotbalový stadion Camp Nou s kapacitou téměř sto tisíc diváků. Někdo možná dorazí speciálně kvůli zápasu, který zrovna Barcelona hraje, někoho bude zajímat prohlídku stadionu. Možnosti různých vstupenek naleznete tady.

6) Dobré jídlo

Barcelona je velké město, takže samozřejmě nabízí spoustu super podniků, kam můžete zajít. Prohlídka památek a architektonických skvostů se dá prokládat dobrou snídaní či brunchem, kávou, dezerty a tapas. Skočíte si na pivko, sangriu či koktejl. 

A co si vlastně v restauraci dát a co vyzkoušet?

Španělská kuchyně je známá svými Tapas, a tak se nabízí ochutnat například sušenou šunku Jamón, artyčoky, chobotnice, kalamáry, olivy nebo třeba patatas bravas. Můžete si dát samozřejmě mořské plody v různých formách, pokud jste ještě neměli Paellu, tak určitě vyzkoušejte. Co se týče dezertů, tak byste neměli minout churros, v Barceloně jsou přímo podniky, které se na churros specializují. K pití si objednejte Sangriu, víno, cavu nebo pivo Estrella.

Pro inspiraci uvádíme pár podniků, které se nám líbily, ale je to skutečně jen hrstka, ve městě je spousta skvělých podniků.

Snídaně/Brunch

Citizen Café

EatMyTrip – Brunch & Bakery Barcelona

La Foga

Firebug

El Árbol

Billy Brunch

 

Káva

Three Marks Coffee

Brew Coffee

Nomad Coffee Lab & Shop

Dalston Coffee Barcelona

 

Mořské plody/Tapas

Cabo Bar – Marina124

Bitacora Tapas

La Cuina de Laietana

Doprava

Z Česka a okolí se do Barcelony dostanete nejlépe z Vídně nebo Prahy. V provozu jsou přímé lety aerolinek WizzAir, Ryanair, Vueling nebo Eurowings, případně Austrian Airlines. Let trvá 2h 20m až 2h 40m a letenky můžete sehnat už od pár Euro, záleží na tom, jak moc dopředu plánujete a jak jste flexibilní.

Letiště El Prat se nachází 12km od centra Barcelony a dostanete se tam a odtud velmi jednoduše vlakem, autobusem, případně metrem. Prostředek zvolte podle toho, jak vám to vychází k ubytování. V každém případě byste se měli z letiště dostat do ubytování maximálně během hodiny.

Pro cestování po Barceloně je asi nejideálnější pořídit si jízdenku T-Casual, kterou můžete použít na 10 jízd po zóně 1, což je reálně celá Barcelona. V rámci jedné cesty můžete třikrát přestoupit a platnost je 75 minut. Karta platí na všechny typy dopravy v Barceloně. Dostanete se s ní i na letiště autobusem nebo vlakem RENFE, ale neplatí na metro na letiště. Karta stojí 11.35 Euro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *