Menu Zavřeno

Top 5 míst v centru Sydney, která musíte vidět

Pokud jste zrovna v Sydney nebo se do Sydney chystáte a zajímá vás co neminout v centru, pak je tento článek pro vás. Projděte si klidně celou oblast CBD, the Rocks, Circular Quay, Chinatown nebo Darling Harbour. Můžete si na centrum Sydney vyhradit alespoň půl den, ale určitě se zabavíte i na celý den. Následuje 5 míst, která musíte vidět v centru Sydney.

1) Sydney Opera House

Sydney Opera House musíme zmínit jako první. Těžko hledat známější symbol Sydney a vlastně celé Austrálie. Budova je také od roku 2007 zapsaná na seznamu dědictví UNESCO.

Představení v Sydney Opera House navštíví více než milion diváků ročně. Na nějaké představení si můžete zajít i vy. I kdybyste nechtěli utrácet za představení, do foyer budovy opery můžete alespoň nakouknout zadarmo tak, že uvnitř navštívíte obchůdek se suvenýry. Při různých příležitostech se na střechu budovy opery promítá videomapping, například při této akci. Pravidelnou aboridžinskou videomapping show můžete nicméně shlédnout každý večer ve 20:30, 21:00 a 21:30 na východní straně střechy.

Videomapping
foyer-Opera
Schody vedoucí do foyer budovy opery

Vidět proslavenou budovu Opery je pro mnohé turisty něco, co si nemohou nechat ujít. Zkuste si Operu vyfotit z různých úhlů a pak se rozhodněte, ze které strany se vám líbí nejvíce. Možná najdete zajímavý úhel z Harbour Bridge, z botanických zahrad, z trajektu nebo na druhé straně, z North Shore.

2) Harbour Bridge

Obrovský železný most spojuje oblast centra města Sydney, CBD, s druhým břehem zálivu, North Shore. Harbour Bridge je možná hned druhým nejznámějším symbolem Sydney. Jestliže mate rádi adrenalin, můžete si zkusit vylézt na oblouk mostu . Cena za tuto aktivitu je ale dost vysoká (268 AUD a více). Můžete si ale vzít autobus nebo vlak a přejet na druhou stranu mostu, kde si třeba v paru pod mostem můžete udělat piknik. Výhledu si pak určitě užijete i jen tím, že se po mostě projdete zpět do centra.

Zkuste najít místo, odkud můžete do jednoho záběru vtěsnat dva největší symboly Sydney, tedy budovu opery a Harbour Bridge.

harbour-2

3) Museum of Contemporary Art Australia

Není skvělé, že máte šanci si prohlídnout a obdivovat současné australské umění zadarmo? I pokud nechcete procházet každou místnost v muzeu, doporučujeme alespoň nakouknout, určitě vás něco zaujme. Budova muzea ale není zajímavá jen vlastním muzeem, ale také úžasným výhledem z kavárny v nejvyšším patře. Můžete si užít výhled na budovu opery i Harbour Bridge nebo si k tomu dát třeba kávu. Část kavárny je na terase a část je krytá. Ceny jsou standardní.

kavárna
Naši přátelé si užívají výhled z kavárny

4) Darling Harbour

Po cestě do Darling Harbour navštivte Queen Victoria Building a udělejte si procházku po Chinatown. V Darling Harbour se můžete procházet po promenádě kolem zálivu a pokud se zdržíte až do večera, čeká vás krásná podívaná ve formě ohňostroje. Bohužel momentálně se kvůli pandemii ohňostroje nekonají.

5) Royal Botanic Gardens

Za pěkného počasí můžete uniknout těm největším davům u budovy opery procházkou po botanické zahradě Royal Botanic Gardens. Zahrady jsou velmi rozlehlé a vy v nich tak můžete strávit klidně i několik hodin. Můžete také z dálky obdivovat budovu opery. V prostřed zahrad naleznete obchod s dárky a suvenýry. Obchod je momentálně kvůli pandemii zavřený. Zahrada je otevřená od 7 hodin ráno až do večera. 

botanic-gardens

Tajný tip

Věděli jste, že trajekty v Sydney jsou součástí městské hromadné dopravy? Pokud vás už centrum města omrzelo, vydejte se na trajektu ze Circular Quay na krátký výlet třeba do Manly, Double Bay nebo Watson’s Bay. Za tuhle akcičku neutratíte víc než 10 dolarů za jednu cestu. Navíc se vám naskytne jiný pohled na Operu, Harbour Bridge a mrakodrapy v CBD. Vydejte se na výlet v neděli, použijte svou Opal kartu a zaplatíte jen 2.80 AUD za celý výlet. To je skoro zadarmo!

1 Comment

  1. Pingback:Jak žádat zdarma o Work and Holiday či o vrácení peněz ⋆ Workhol

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *