Menu Zavřeno

Revolut

O službě Revolut se toho napsalo hodně pozitivního, a i z našeho pohledu nabízí Revolut mnoho výhod. Jedná se v podstatě o bankovní účet s platební kartou, ale s přidanou hodnotou možnosti obchodovat s kryptoměnami, akciemi či zlatem. Stačí si stáhnout jejich aplikaci, zaregistrovat se a do pár dní dostanete jejich debetní kartu. Do té doby ale už můžete plně využívat svůj účet.

Pro cestovatele je Revolut zajímavý tím, že nabízí možnost jednoduše uchovávat v rámci Revolut několik měn a převádět mezi nimi s velmi výhodným kurzem. S kartou můžete také velmi výhodně platit a vybírat z bankomatů v zahraničí. V rámci základního tarifu zdarma jsou ale určité limity, při překročení limitů se účtují poplatky, které ale nejsou přehnané. Je třeba si dobře přečíst podmínky užívání. V porovnání v Transferwise či CurrencyFair je výhodou Revolut rychlost, jakou si můžete poslat peníze z účtu na účet.

Jestliže se zaregistrujete do Revolut skrz odkaz dole, získáte debetní kartu zdarma (jinak cca 100 Kč).

Transferwise

Transferwise je služba, která vám umožňuje převádět peníze z účtu v jedné zemi na účet v jiné zemi za velmi výhodných podmínek. V porovnání s převody v rámci vaší banky nebo za využití různých jiných služeb ušetříte nemalé peníze na poplatcích, a navíc převádíte peníze ve výhodném kurzu. K dispozici jsou převody do více než padesáti měn.

Transferwise využíváme už několik let a určitě jej doporučujeme. Nevýhodou je, že prvotní registrace je časově náročnější, jelikož musíte naskenovat vaše doklady (kvůli praní špinavých peněz) a proces verifikace trvá asi dva dny. Také samotné převody trvají několik dní, ale pokud na převod výrazně nespěcháte, zase taková nevýhoda to není. 

Pokud se prokliknete přes náš odkaz dole a založíte si u Transferwise účet, budete mít váš první převod do 500 liber nebo ekvivalent v jiné měně bez poplatků. Pokud pošlete více než 200 liber či akvivalent v jiné měně, dostaneme navíc i my odměnu. 

CurrencyFair

CurrencyFair funguje na podobném principu jako Transferwise a nabízí i podobně výhodné převody. CurrencyFair ale funguje jako burza, takže pokud nechcete peníze převést okamžitě, můžete vytvořit poptávku a čekat, až se vám měna převede výhodněji. Nám většinou vyšly o maličko výhodněji převody u Transferwise, nicméně CurrencyFair nabízí poměrně výhodné podmínky při registraci, takže například pro první převod to může být dobrá volba.
Právě teď, pokud se registrujete skrz odkaz níže, získáte při prvním převodu 50 Euro. Převod musí být alespoň v hodnotě 2000 Euro.